O nas

Sekcja pływacka Uczniowskiego Klubu Sportowego "GIM 92 Ursynów" powstała w grudniu 2008 roku. Z uwagi na duże zainteresowanie pływaniem i miłą atmosferę w klubie dość szybko sekcję pływacką zaczęli zasilać nowi zawodnicy. Aktualnie w sekcji trenuje ponad 200 dzieci i młodzieży – uczniów szkół podstawowych, liceów oraz studentów.

Szkolenie w naszym klubie prowadzone jest na wysokim poziomie i ma na celu przygotowanie do startu w zawodach nie tylko na szczeblu wojewódzkim, ale także ogólnopolskim i międzynarodowym. O wysokim poziomie sportowym prowadzonego przez Klub szkolenia świadczą uzyskiwane od wielu lat wysokie wyniki w rywalizacji sportowej oraz liczne powołania zawodników do Kadry Polski oraz Kadry Mazowsza.

W czasie wakacji i ferii zimowych wyjeżdżamy na obozy sportowo-wypoczynkowe, które sami organizujemy dla dzieci i młodzieży trenującej w naszym klubie.

Klub współpracuje ze Szkołą Podstawową Nr 303 im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz CLXVI Liceum Ogólnokształcącym z oddziałami sportowymi.